דף הבית דילים יומיים און ליין מאמרים פרסם כאן
banner
       
 
               

 

כוסות רוח 

כוסות רוח היא שיטת טיפול הנפוצה בעיקר ברפואה האלטרנטיבית בכלל וברפואה הסינית בפרט.

כוסות רוח עשויות לרוב מזכוכית או מפלסטיק קשיח וישנו סוג שעשוי גם מבמבוק קשיח. כוסות רוח בנויות בצורה מעוגלת בשוליים שלהן כך שהן לא יכולות לשרוט את המטופל או לפגוע בו. השימוש בכוסות רוח נעשה באמצעות ואקום. הכוסות מונחות על האזור הרצוי בגוף. המטפל יוצר תת לחץ שגורם לואקום למעשה להרים את העור שעליו מונחת הכוס כלפי מעלה. 

בעבר, תת הלחץ אצל כוסות רוח נוצר באמצעות שימוש באש בחלל הכוס. ברגע שתחתית הכוס הייתה פוגשת בחום היא הייתה מושכת אליה את כל מה שבתוכה, ומאחר שכמובן אין דבר בתוכה, היא מושכת אליה את העור של המטופל. כיום יש כוסות רוח מודרניות ומתקדמות יותר ששואבות את העור לתוכן ברגע שהן נפגשות עם העור ונוצר הואקום אחרי שהכוס ננעלת בצורה הרמטית על הגוף.

כוסות רוח למעשה מצטיינות בטיפול ברקמות ובנקבוביות של העור. לפי האמונה הסינית הקדומה, ברגע שעור האדם ננעל בתנאי ואקום, הוא בעצם הופך למבודד וכך למעשה גם המחלות והתסמינים מבודדים עד שהם מתים. כיום מטפלים מומחים ברפואה הסינית עושים שימוש של כוסות רוח לצורך טיפול בכאבי שרירים, שרירים תפוסים, ואפילו בהתקררות והצטננות.

כוסות רוח, על פי הרפואה הסינית, מתמקדות בשחרור אנרגיית צ'י לתוך גוף האדם. אנרגית צ'י היא בעצם הכוח שמאפשר את החיים וברגע שהוא נעלם, האדם מת. לכן, ביצירת הואקום שעושות כוסות רוח, לא רק העור ומחלותיו מבודדות אלא גם אנרגיית צ'י משתמרת וחודרת לגוף.

כוסות רוח מטפלות גם במגבלות תנועתיות של הגוף, במערכת העצבית, המערכת ההורמונאלית, ובתוך כל משפיעה גם על אספקטים מנטאליים ורגשיים. מומלץ לקבל טיפול באמצעות כוסות רוח רק על ידי מטפל מוסמך ומנוסה.